| MiliardaraDeViseee a întrebat:

Cine imi explica si mie cum sa activez net-ul pe tableta? Am conectiune Wi-Fi.
tableta este "Prestigio MultiPad 7.0 Prime+".[Asa scrie pe cutie big grin laughing]
Eu am modem de la Romtelecom. wirelless n-am. sad
Oare imi trebuie ruter?

Răspuns Câştigător
| Andy88 a răspuns:

Nu ai nevoie de router ci poti sa iti cumperi un cablu special, conectezi modemul la tableta, si intri in setari si bifezi optiunea Ethernet. Daca nu ai pus parola pe modem se conecteaza si apare un semnal pe bara de nptificari.

| MiliardaraDeViseee explică (pentru Andy88):

Aha. Am inteles happy
Multumesc mult! kiss

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cumperi un router wireless cu asdl(asa au de obicei cei de la romtelecom). Oricum un router wireless e ieftin, nu ai nevoie de cinestie ce performante (asa cred eu).

| MiliardaraDeViseee explică:

''router'' scuzatiibig grin:'>