| anonim_4396 a întrebat:

cine stie cum incarca poze de pe pc pe aparatul foto?(aparat sony steadyShot Dsc-s2000

3 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Ai doua posibilitati:
1.sa conectezi aparatul foto la calculator printr-un cablu care sa aiba la unul dintre capete o iesire pentru usb, ca sa-l poti conecta la pc printr-un port usb; daca are alta iesire pe altceva, atunci trebuie sa verifici sa vezi daca calculatorul tau are asa ceva;
2.sa scoti cardul si sa-l introduci intr-un cititor de carduri, asta daca calculatorul tau are asa ceva; (daca nu trebuie sa cumperi, daca nu ai acel cablu de date; e mai folositor, fiind ca poate citi numeroase carduri, si cele de telefon mobil, si cele de alta natura)
Dupa ce ai facut toate astea, o sa-ti apara un mesaj, in care esti anuntata ca la calculatorul tau s-a conectat un dispozitiv; apoi tu trebuie sa dai click pe open, ca sa deschizi continutul cardului; in cazul in care nu se intampla asa, deschizi My Computer, iar in partea de jos, sub cea dela cd-rom sau dvd-rom, o sa observi o partitie noua numerotata prin cifre sau chiar cu numele aparatului foto; deschizi prin dublu click si gata; asta a fost tot.

| dan93nba a răspuns:

Conectezi aparatul la PC in My computer iti va aparea aparatul foto mai precis memoria lui.Si acolo vei putea adauga pozele! sper ca te-am ajutat

| Maduta_Madix_1997 a răspuns:

Cum bag pozele in calculator de pe aparat? Incerc si tot nu merge sad