| Iordacheionelmarian a întrebat:

Bună TPU. Cu acest DVR https://www.emag.ro/......DJRRYVMBM/ se poate vedea camerele de supraveghere hikvision și/sau jortan și înregistra emisiuni tv de pe cablu? dacă nu, vreau un link către un DVR sau ceva dacă există care se poate vedea camerele de supraveghere hikvision și/sau jortan și înregistra emisiuni tv de pe cablu (preferabil pentru Allview android tv sau Samsung smart tv QLED 2023). Dau FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Acela nu e DVR, este NVR.
Suporta orice camere care au maxim 8MP, si care au PoE (alimentarea cu curent
și semnalul se realizează ambele printr-un singur cablu ethernet cu PoE. Deci ai nevoie de cablu ethernet capabil de PoE.)

Ar trebui sa și înregistreze pe HDD ul propriu***, dar nu știu exact (mai ales fiind NVR.).
Lumea înregistrează TV folosind o placa de captura în general, pentru a obține calitate maxima ( e vorba de codec-uri).

***ma refer la inregistrare de pe TV/cablu

| Iordacheionelmarian explică (pentru NLS):

Eu voiam un DVR sau ceva care se poate vedea camerele de supraveghere hikvision și/sau jortan și înregistra emisiuni tv de pe cablu pentru că mama vrea un dispozitiv care să vadă camerele de supraveghere, iar eu
vreau un dispozitiv care să pot înregistra emisiuni tv, dar mama nu înțelege ce-i dispozitivele de înregistrare posturi de televiziune și nu vrea să-mi cumpere și m-am gândit că poate exista vreun DVR sau ceva care sa vadă camerele de supraveghere hikvision sau jortan și eu sa pot înregistra emisiuni tv de pe cablu TV pentru android tv sau Samsung smart tv QLED. M-am gândit că poate exista vreun DVR sau ceva sa împac capra și varza

| NLS a răspuns (pentru Iordacheionelmarian):

NVR-ul este un DVR mai modern, doar ca în loc sa ai 2 cabluri care merg la fiecare camera, ai doar câte unul.
Poți conecta la el orice camera (maxim 4K, UHD), pentru NVR.

Știu și eu ca DVR urile pot înregistra de la TV, probabil și NVR-urile sunt exact la fel.
Caut puțin pe net și dacă găsesc exact ceva concret, inclusiv CUM se realizează, las mesaj aici.

| Iordacheionelmarian explică (pentru NLS):

Ok. Deci Cu acest DVR https://www.emag.ro/......DJRRYVMBM/ se poate vedea camerele de supraveghere hikvision și/sau jortan și înregistra emisiuni tv de pe cablu?

| Iordacheionelmarian explică (pentru NLS):

Huh, Alo? Ai găsit?