| honeyyuly a întrebat:

Daca se pricepe cineva bine la Adobe PhotoShop imi poate spune cum pot sa-mi pun semnatura pe o fotografie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data trebuie sa iti faci semnatura. Ori folosesti un brush pentru asta, ori pui un text cu un efect peste ca sa fie interesant.
Uite aici un tutorial pentru ceva foarte simplist.

http://www.youtube.com/watch?v=lGoFTxnpoUI

| Shr3dder a răspuns:

Scrie semnatura pe o foaie alba si scaneaz-o.
Dupa pui imaginea in photoshop si dai dublu click pe layer, facadu-l editabil.
Selecteaza cu Magic Wand Tool semnatura (daca nu merge selecteaza tot ce este alb si da delete) si apasa copy. Du-te pe poza originala si da ctrl + v.