| ChiOooo a întrebat:

Buna TPU.Dc mi se blocheaza pcul cand intru pe bsplay sa ma uit la filme in avi? N-am instalat nimic si de odata merge sacadat need help! fara sa iau alt program! am luat alta versiune da nu mrg.PS vreau tot bsplayer.. Placa video e buna, de unde potrivesc rezolutia la film?

Răspuns Câştigător
| BadWaffle a răspuns:

Dezinstaleaza toate pachetele de codecuri si instaleaza strict necesarul, un pack lite.

dar iti recomand cu toata increderea playere video mult mai performante.
Media Player Classic - Home Cinema, SPlayer, KMplayer, GOMplayer. toate playerele enumerate folosesc decodoare interne ( nu trebuie sa instalezi nici-un codec ), acopera o gama larga de format media, iti poate folosi placa video pentru decodare ( in caz ca procesorul e mai 'slab' poti seta sa faca decodarea pe placa video, filmul ruland mult mai fluid ).