| never_5650 a întrebat:

Cum pot sa redau filme 1080p fara sa se blocheze? Precizez ca am un i7 4710 de 2.5 cu o placa video nVIDIA gtx 860m de 4gb si cand vreau sa redau un film 1080p in bsplayer imi merge sacadat.

Răspuns Câştigător
| Adrian0102 a răspuns:

Bsplayer-ul ingeneral e optimizat prost pentru sistemele de operare mai noi pe 64 de bit.Iti recomand Kmplayer mie unul mi se pare cel mai bun, chiar nu am probleme cu el sa vizionez si filmele Blu-ray de 30-40 de Gb.Il poti descarca de aici

http://kmplayer.joydownload.com/? c=123&gclid=Cj0KEQiAqYCkBRC4xNiSu5-Y-PcBEiQA96OM9NADkSuEO4tBg0iQCXYx-fG6aVk6sLr3GPzFOSz-GscaAlR08P8HAQ

| never_5650 explică (pentru Adrian0102):

Intr-adevar rulez Win7 pe 64 de biti si am toate driverele la zi. Am instalat KMPlayer si acum pot sa vad 1080p fara sa mai sacadeze. Mersi!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce?
Incearca vlc sau media player classic home cnema. Desi ceva nu e normal acolo. Actualizeaza driverele la chipset.

| K0sti a răspuns:

Media Player Clasic, KMplayer, codecuri instalate si setate (nu e suficient sa fie instalate)!