| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand las pc-ul 5 minute fara sa lucrez la el se blocheaza si nu mai merge nimic.Am schimbat windowsul, am scanat comtra virusilor si nimic.Si nu am un pc slab e performant.Si nu am mai avut aceasta problema in trecut. Va rog HELP!

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

1) Ai hardul virusat dar antivirusul tău nu i-a anihilat
2) Ai sistemul de operare prost.
3)Cel mai bun Windows este un Ubuntu Linux!
Sistemele de operare Linux sunt multe și pentru ele nu prea sunt viruși... iar licența pentru ele este gratuită.
Deci Ubuntu Linuxv11.04, sau Kiwi Ubuntu Linux, instalate în limba română. Pot fi Instalate și pe același hard pe care este un Windows, iar la pornire te întrebă cu ce vrei să pornești, și selectezi cu săgețile.
Deci pe lângă W. poți pune și unul din cele 2 linux-uri.
Am deja câteva, luni de când nu mai utilizez sistemul de operare W.
Am trecut pe Kiwi Ubuntu Linux, fără să citesc nimic despre acest sistem de operare.
Ulterior am găsit ceva în engleză și mi-a fost lene, am găsit și documentație în limba română, dar nu am citit-o.
Ulterior mi s-a recomandat să lucrez cu Ubuntu Linux și nu știam dacă mă voi descurca cu el și am cumpărat al doilea hard.
Acum lucrez când cu unul când cu altul.
Încearcă să instalezi în paralel, un Linux Ubuntu și vezi dacă se repetă treaba!

| jhonny999 a răspuns:

S-ar putea sa ai un conflict Ram scoate un modul Ram din slot si
porneste-l cu un singur modul.

| Individul_7822 a răspuns:

E de la windows. Incearca sa dezactivezi screen saver-ul. Stiu ca si eu pateam asa de la screen saver.