| Zarnițchi_Vladimir_1993 a întrebat:

Salutare am o problemă cu leptopul cînd îl aprind îmi apare "smart failure predicted on hard disk: warning immediately backup your data and replace your hard disk drive" apăs F1 și mi se dechide totul lucrează ce ține de Unitatea "C" dar cînd dau să intru în unitatea "D" nu mi se încarcă șiapoi mi se blochează calculatorul windowsul nu mai răspunde de viruși l-am scanat nuștiu de cîte ori windowsul l-am schimbat de 3 ori dar în zădar, puteți sămi spuneți ce are pliz?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu ai ce face. Cand face asa, e ceva sigur, hdd-ul e distrus. Ar cam trebui sa cumperi unul nu, ca asta o sa cedeze foarte, foarte curand.

| laurentiu80 a răspuns:

Ar trebui sa-l verific de erori, fa-ti un disc bootabil cu hiren-s boot cd. Incearca sa dezactivezi optiunea SMART din bios. Incearca sa dai si un reset de bios. Parerea mea este ca s-ar putea sa ai baduri pe hard, si ar trebui verificat.

| danimotenel a răspuns:

Nu mai tine mult hdd puneti datele pe un cd si ia-ti alt hdd.