| RadulescuFlorin123123 a întrebat:

de ce cand ma conectez pe skype pentru windows, imi arata "Conectare" si nu se mai conecteaza?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Daca știi că conexiunea la internet este stabilă și te poți conecta pe google, de exemplu, problema este de la aplicație, care se știe că își face update abuziv, iar asta de cele mai multe ori cam dă fail.
Remediu
Dezinstalează skype complet, ștergând-ui fișierele de configurație din userul tău/ app data(folder ascuns), intrările din registru, și urmele lăsate în progams files. Apoi reinstaleaza aplicația de aici:
http://www.skype.com/ro/download-skype/skype-for-computer/
Succes