| Al3x_5265 a întrebat:

De ce nu ma lasa sa instalez Avastu. Imi tot iese din install...

Răspuns Câştigător
| KungFuBoy a răspuns:

Sall alex, sunt doua posibilitati ori antivirusul respectiv nu este bun(incearca sa iei altul) ori tu ai Sality(virusi care nu iti dau voie sa instalezi antivirus, nu te lasa sa intri pe site-uri oficiale de antivirus etc) el infecteaza toate fisierele executabile(.exe) adica de unde pornesti un program sau un joc. Dupa mine este cel mai puternic virus intalnit de mine exista doua solutii pentru a scapa de el:iei KASPERSKY RESCUE DISK ii faci imaginea si dai scanare si ast vreo 2 ore sau instalezi windows-ul si stergi tot si imediat in max 5 min iti instalezi un antivirus cum ar fi avast(este f bun) si sality se autodistrug.Eu am scapat cu a doua metoda. Sper ca te-am inteles daca ai vreo nelamurire id de mess: ady_2009_you@yahoo.com

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Poate pentru ca pc-ul tau, nu suporta acest tip de antivirus. Si dc iti iei tu avastu? intereseaza-te care e cel mai bun inainte sa iei ceva de care ti-a zis orice incepator.
Cel mai bun la ora actuala este Avira Antivirus Premium! funda?:X

| KungFuBoy a răspuns:

Sall alex, sunt doua posibilitati ori antivirusul respectiv nu este bun(incearca sa iei altul) ori tu ai Sality(virusi care nu iti dau voie sa instalezi antivirus, nu te lasa sa intri pe site-uri oficiale de antivirus etc) el infecteaza toate fisierele executabile(.exe) adica de unde pornesti un program sau un joc. Dupa mine este cel mai puternic virus intalnit de mine exista doua solutii pentru a scapa de el:iei KASPERSKY RESCUE DISK ii faci imaginea si dai scanare si ast vreo 2 ore sau instalezi windows-ul si stergi tot si imediat in max 5 min iti instalezi un antivirus cum ar fi avast(este f bun) si sality se autodistrug.Eu am scapat cu a doua metoda. Sper ca ai inteles daca ai vreo nelamurire id de mess: ady_2009_you@yahoo.com

| Zuzy244 a răspuns:

Poate nu ai apasat binehappysau sa bifezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU stiu de ce ti se intampla asa...dar vreo eroare ceva nu-ti apare?
Si esti asa pornit pe Avast? Incearca si alt antivirus...altul ce are?

| HereDenisa a răspuns:

Pai uitate prima data daca nu mai ai un antivirus instalat daca ai dezinstaleazal si incearca din nou... daca nu merge nici asa intreba pe cineva sau du-te cu calculatorul la reparat.ca sa dezinstalezi un alt antivirus intra la control panel