| Fanta16 a întrebat:

de ceva vreme am o problema cu monitorul, sau rezolutia monitorului in sensul ca in prezent folosesc rezolutia 1280x720 mult sub cea nativa de 1366x768 a monitorului, am un lcd philips 192e widescreen de 18, 5 inch, cumparat vara trecuta.Pana aici totul pare ok numai ca de ceva vreme cum am spus in momentul cand setez o rezolutie mai mare de 1280x720, cea care o folosesc in prezent, imi apar 2 dungi negre, precum in poza aceasta(o dunga mai mare si una mai mica)-http://tinypic.com/r/10qb1o7/7,http://tinypic.com/r/xfaf m8/7-imi apare exact asa.
Si apare adica perfect normal pe rezolutia 1280x720 http://tinypic.com/r/909eom/7
Orice rezolutie mai mare ca aceasta as alege imi apare acele dungi, precizez ca am facut update la placa video, cine poate sa ma ajute, adica ce as putea face ca sa pot seta rezolutia nativa de 1366x768 fara sa apara acele dungi. dau funda:)

5 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

O reinstalare al driverului placii video ai incercat? Ai cumva placa cu chipsetul ATI?( ultimele drivere sunt cu probleme).

| Bogdanux a răspuns:

Cred ca nu e problema software.Incearca sa scoti placa video din slot si sa o pui la loc. Poate fi si de la cablu. orice e posibil.

Succes!

| Broadband a răspuns:

Ai rezolvat problema?
ai dat click dreapta-proprietati-settings si acolo la screen resolution ai dat 1366x768?
eu am acelasi monitor si nu am probleme

| Fanta16 explică:

Chiar acum de curand am reinstalat driver-ul placii video(NVDIA GT 220) si tot asa face...

| Fanta16 explică:

Am scos si placa video din slot si am bagat-o iar dar tot asa apare, alte solutii?