| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Am o problema la FIFA 16 Demo, si anume aspect ratio!
Am dat orice rezolutie pe care o am la dispozitie in Game Settings, dar degeaba pentru ca tot nu pot scapa de acele 2 benzi negre in partea de sus si in partea de jos a monitorului.
Ce pot face pentru a-l da pe tot monitorul?
Rezolutia nativa a monitorului este 1280x1024.
Dau funda!winking

1 răspuns:
| Ginghina_Alex_1998 a răspuns:

Eu am pățit asta când mi-am luat un monitor de 49 inch dar aveam placa video de 4gb iar toate jocurile nu puteam sa le rulez în full screen îmi arata cât pe un monitor mic dar după ce mi-am cumpărat un rtx 3060ti a um pot rula totul normal.