| Andrei3123 a întrebat:

de ceva zile am probleme cu porturile usb de la laptop.Mi se deconecteaza mouseul random si se conecteaza la loc dupa 1 sec.Am dezactivat "Allow the computer to turn off this device to save power" la usb controllers si la HID in device manager, am dezactivat si din power options, mi-am reinstalat si windowsul si tot nimic.Am conectat mouseul la alt PC si acolo nu avea nimic, deci problema nu este de la mouse.
Model laptop:ASUS TUF Gaming FX505DV(2xUSB 3.1 +1xUSB 2.0)
Am ultima versiune de bios.
Cei care stiu sa rezolve problema/ au avut problema asta si au rezolvat o va rog sa ma ajutati si pe mine.

2 răspunsuri:
| iMihai98 a răspuns:

Salut, uita-te la porturi, sa nu fie rupte, curata-le de praf, fa acelasi lucru si la mouse.

| Andrei3123 explică (pentru iMihai98):

M-am uitat, nu sunt rupte, le-am curatat de praf si tot se deconecteaza.