| Jachi a întrebat:

Bună TPU.
De curand am achiziționat un iPhone 4, nu chiar nou. Problema e că nu merge wi fi -ul. Dau sa l activez si nimic. Nici nu incarca retelele disponibile.
Nu pot scapa de service, nu? Ce sa fac? Cat m ar ajunge intr un service? (Daca se poate repara...)
Mulțumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci setarile de internet la telefon. Daca esti in reteaua Orange formezi *100# si acolo cauti setarile automatepentru telefon, mai exact setarile automate pentru internet. Daca ai mai facut ceva operatii la numarul care ti-am zis, te descurci.

Mai simplu, intri in link-ul de mai jos si urmezi pasii.Ti se vor trimite automat setarile telefonului, trebuie doar sa deschizi mesajul si sa instalezi.

https://www.orange.ro/setari-telefoane/#/

| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Încearcă să te uiți prin setări sau dă-i o resetare la setările din fabrică ( factory reset ), poate își revine.
Dacă îl duci la reparație este posibil să dai mai mult decât pe telefon.

| Asdoekqnnd a răspuns:

Nu,trebuie sa l duci la reparat sau la cineva care se pricepe