| mankill a întrebat:

De curand mi-am instalat windows 7 enterprise.Totul merge bine dar am facut o greseala.Cand mi-am instalat windows-ul nu stiu ce am facut si acum il am pe 2 partitii.Cum sa fac sa--l sterg de pe o partitie? Si cum sa evit aceasta problema pentru ca nu ma pricep foarte bine la calculatoare.Raspunsul care ma ajuta primeste funda garantat.

1 răspuns:
| xcore a răspuns:

Salut, nu are cum sa fie pe doua partitii. Sigur pe cea de-a doua nu se numeste Windows.old fisierul? Daca e asa pur si simplu ii dai delete pentru ca acolo ai fisiere din vechiul Windows. Si stai linistit ca nu ai cum sa stergi windowsul bun pentru ca nu te lasa.
La avertismentul care apare cand dai detele (cel care te avertizeaza ca stergi celalalt sistem de operare) dai Yes linistit.