| Ana_Tornean_1990 a întrebat:

Buna TPU de ieri nu mai pot sa fac nimic pentru ca cum imi aprind pc.ul cum imi da crash ce ar trebui sa fac? M-am gandit sa imi reinstalez windowsu sau sa imi schimb hard.u pentru ca hardu meu are 100 gb si poate de asta. altceva? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| DamianTPU a răspuns:

Deci intai de toate incearca sa reinstalezi windows-ul!
Poate este o problema de la el.
Daca nu merge, nu te apuca sa cumperi un hard si sa incerci sa il pui (sau sa rogi un specialist sa il puna) deoarece s-ar putea sa nu fie asta problema.
Recomandarea mea ar fi sa te duci la un service!
- Ar mai fi o problema cu bateria de la BiOS. Incearca sa o scoti din priza PC-ul, sa scoti bateria BiOS, asteapta 15 secunde, si pune-o la loc. Apoi incearca sa aprinzi PC-ul, daca nu merge. La service cu el!
Am avut si eu problema asta, o zi faina!

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

Poate fi o problema legata de sistemul de operare, hdd sau memorie.Incepe cu sistemul de operare totusi, apoi cu hdd`ul si la urma memoria ram.