| killerradu32 a întrebat:

Sakut TPU! Am o intrebare, pcu meu are un sasser worm sau asa ceva pe windows 7 ( cand folosesc programe solicitante pcu poate sa dea bluescreen si sa se restarteze sau progamu poate sa dea crash ) stie cineva daca scap de acest malware daca reinstalez windowsu? sau daca stiti o metoda prin care sa scap fara sa reinstalez windowsu va rog sa imi spuneti

Răspuns Câştigător
| Anonimul95t a răspuns:

Salut, incearca in felul urmator descarca varianta free malwarebytes anti-malware de aici:https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ da pe free download, descarca, instaleaza apoi da pe update.
Dupa aceia reporneste pc-ul si imediat ce a pornit apasa de multe ori f8 apoi folosind sagetile sus, jos selecteaza safe mode with network si da enter, dupa aceia deschide malwarebytes anti-malware si da pe scan la sfarsit sterge ce gaseste, multa bafta si o seara buna!

| killerradu32 explică (pentru Anonimul95t):

Mersi a mers

| Anonimul95t a răspuns (pentru killerradu32):

Cu placere!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

W32.Sasser Removal Tool

cauta in pagina Symantec.