| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Deci am o mare problema-Din neatentie mi-am scapat aparatul foto[un Canon Powershot A1200 HD] pe jos,sa zicem ca a facut cunostinta cu gresia de la o inaltime relativ maricica[de pe birou]. Aparatul avea obiectivul deshis,si era setat pe temporizator.Iar in urma acestei experiente merge adica face poze ca si inainte,obiectivul se inchide fara nici o problema,ii merg toate butoanele,zoom'ul merge si el,blitzul la fel,pe scurt functioneaza ca inainte, in schimb cand a cazut aparatul din cate cred eu s-a desfacut in asa fel incat unde scrie "powershot a1200" a iesit o chestie mica de plastica, iar unde este butonul pe care apesi sa vezi pozele s-a dat un pic mai inspate fata de celelate.Are cineva idee ce ar trebui sa fac ca aceea mica "chestiuta" din plastic sa intre la loc,fara a afecta aparatulbig grin, adica fara sa il strict pentru ca imi este frica ca atunci cand voi forta sa intre "chestiuta de plastic" sa afecteze cevabig grindeoarece vreau ca acest incident sa ramana un secrethappy! Dau FUNDA! pentru un sfat sau cineva care poate sa imi explice orice in legatura cu mica defectiunebig grin!

Răspuns Câştigător
| misterwexx a răspuns:

Pai daca poti sa-l desfaci lipeste un distantier in spatele butonului astfe incat sa-l impinga in pozitia initiala. Plasticul care a iesit e sigur un fragment rupt din carcasa sau chiar de la buton, nu-ti bate capul cu el...