| DOOOPX a întrebat:

doresc sa imi instalez windows 10, l-am instalat de pe site "https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/window s10" si am optiunea sa-l instalez pe un stick/dvd sau optiunea upgrande now, daca aleg acea optiune nu voi avea probleme cu datele sau ceva? Sa se stearga...

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Cred ca ai optiunea update! Eu nu vad optiunea pentru ca mi-am facut acel update si nu s-a sters nimic. La update nu se sterg datele. Upgrade se face doar la piese (hardware). Doar la reinstalare sistem se pot pierde datele. Si acolo sunt niste mici trucuri prin care poti sa-ti pastrezi anumite date.

| sierra1 a răspuns:

"daca aleg acea optiune"

care, că ai amintit două