| MoldovanAlin a întrebat:

Bună TPU!
Eu nu am nici un hard disk în laptop.
Dacă cumpăr un stick pot instala windows pe el, ca singura unitate de memorie?
Mulțumesc mult! Dau F undița celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cumperi un stick poti instala windowsul.Totul e ca la pornirea laptopului sa setezi sa iti booteze din stick.Ca sa iesi mai ieftin si sa nu dai bani mai multi pe stick, faci un cd/dvd bootabil cu windows si instalezi de pe cd/dvd. Cd/dvd-ul bootabil il poti face pe alt laptop sau pc sau il procuri gata bootabil de la vreo cunostinta.

Dar...tu nu ai hard disk si nu ai unde instala windowsul si cred ca tu ai intrebat daac bagi un windows pe stick, sa iti mearga laptopul.NU,fara hard disk nu iti va merge nimic ci doar cu SSD care costa mult mai mult ca un hard disk.Deci ca sa faci laptopul functionabil trebuie musai sa ai un hard disk montat in laptop, altfel nu va merge nimic.

1 răspuns:
| MskDesign a răspuns:

Pai ti-ar trebuiun stick cu minim 60 GB pe el ca sa poti folosi windowsul cat de cat.Nu se merita sa dai banii pe un astfel de dispozitiv. Daca ai un buget pentru asa ceva poate iti gasim un hdd.