| catalinr1 a întrebat:

Eu sunt student in anul I la Automatica si Calculatoare CTI, desi nu am facut inainte programare, totusi am ales aceasta facutatate cu speranta ca am sa invat programarea in timpul facultatii. Profesorul a facut o mica introducere fara multe explicatii si a trecut direct la exercitii destul de complicate pentru mine si nu momentan nu inteleg nimic, lucram in sistemul de operare Linux program "C". Am nevoie de un sfat de la cineva care cunoaste bine domeniul sau eventual daca stiti niste tutoriale de calitate, va rog sa-mi lasati un link.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Online, asta e un tutorial bun
http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

Insa cam greu sa te arunci din prima direct intr-un limbaj fara sa ai niste notiuni de baza in ceea ce priveste programare. Iti va fi greu sa inveti logic.

Sfatul e sa recuperezi cat mai repede pentru ca majoritatea colegilor tai o vor luat inainte si nu va sta nimeni pentru cei putini care nu stiu programare