| anonim_4396 a întrebat:

Fratele meu mai mic are o consola Nintendo DSi si vrea foarte multe jocuri. I-am cumparat multe dar vrea tot timpul jocuri noi si unele nici nu se gasesc in magazinele noastre. Stie cineva cum se poate face hack la aceasta consola? Am un card micro SD de 2gb si un adaptor SD si stiu ca jocuri sunt destule pe net, dar nu stiu cum sa le instalez. Multumesc anticipat! Funda!

1 răspuns:
| negat1ve a răspuns:

Mai intai trebuie modata consola, ca dupa jocurile descarcate de pe net sa poata fi instalate si jucate, altfel nu merge! Cauta pe net pe forumuri si vezi daca gasesti pe cineva bun din orasul din care esti tu sa ti-o modeze. Pretul nu ar trebui sa fie mai mult de 150-200ron dar dupa merita ca jocurile le iei gratis. Tin sa te avertizez ca daca consola va fi modata va pierde garantia, asta daca se mai afla inca in garantie.