| RaLuCa_7165 a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce sunt metalele? funditabig grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metalele sunt elemente chimice cu proprietăți fizice specifice, precum: luciu caracteristic, bun conducător de căldură și electricitate, ductil și maleabil, și solid la temperatură obișnuită (cu excepția mercurului).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Metalele sunt elemente chimice cu proprietăți fizice specifice, precum: luciu caracteristic, bun conducător de căldură și electricitate, ductil și maleabil, și solid la temperatură obișnuită (cu excepția mercurului).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici tot tacamul ca am postat la fel ca Anca:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Metal