| DeeaVonP a întrebat:

In dreapta tastaturii (in sus) se afla (langa Enter) niste chestii : [ { } ] :; " ' \ | dar pe acele taste mai sunt si diacritice (a cu caciulita sau ceva de genu), cum pot face ca sa le pot tasta? Am incercat mai multe butoane de exemplu CTRL sau FN, ALT etc...

10 răspunsuri:
| anaa5 a răspuns:

Trebuie sa iti setezi sa scrii in limba romana jos pe banda de Start langa ceas, data si volum iti apare un mic, foarte mic chenar in care scrie "EN" apasa acolo si seteaza pe romana "RO"...succes funda?

| DeeaVonP explică (pentru anaa5):

Nu imi apare sad Poate conteaza si de Windows, ce Windows ai?

| anaa5 a răspuns (pentru DeeaVonP):

Ce nu iti apare... limba romana sau chenarul de setare a limbii?

| DeeaVonP explică (pentru anaa5):

Aman2 nu-mi apar sad

| anaa5 a răspuns (pentru DeeaVonP):

Pai fa asa... click dreapta pe banda aia, apoi apasa pe toolbars si bifeaza la language bar. apoi iti va aprea chenaru ala...si seteazal cum ti'am zis prima oara

| DeeaVonP explică (pentru anaa5):

Am dat cum ai zis tu si imi apare toolbars, am dat click, dar nu vad niciun Language Bar imi apar decat : Addres, Links, Tablet PC Input Pannel, Pokin ( care e bifat), Desktop is e o linie de despartire care apare New Toolbar

| anaa5 a răspuns (pentru DeeaVonP):

Vai nu stiu eu am windows xp. trebuia sa apara nu inteleg de ce nu apare...

| DeeaVonP explică (pentru anaa5):

Eu am Windows7 Ultimate...si am incercat mai multe variante si tot nu merge sad

| anaa5 a răspuns (pentru DeeaVonP):

Imi pare rau. am incercat sa te ajut. intreaba pe cineva cine are acelasi model de windows

| Ioandelasal a răspuns (pentru DeeaVonP):

Intri prin Start/Control Panel/Region and Language/Keyboards and Language dai Change keyboards si din fereastra ce-ti apare setezi Romanian, dai Apply si OK.