| alexgalatzi a întrebat:

Buna,TPU! Iphone 4, HTC One S, Samsung Galaxy S3 Mini,Sony Xperia S sau Sony Xperia P? Au BUG-uri, LAG-uri? Care invinge?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Htc one S(daca e varianta de 1.5 ghz, si nu cea de 1.7 ghz, care (de 1.7) e mai putin performant decat cel de 1.5-generatia procesorului conteaza enorm) e cel mai performant.
Altfel, mergi pe xperia S.

| Gabi05 a răspuns (pentru sltlp):

Nu esti de ieri pe TPU.
De ce ai recomandat un dispozitiv dual core in fata unui quad core?

Alege intre galaxy s3 si HTC one s
S3 sta ceva mai bine la partea de hardware avand un cpu quad core fata de dual core din HTC one s.
Cu s3 vei rula aplicatiile mai fluid decat pe celelalte diapozitve enumerate.

| sltlp a răspuns (pentru Gabi05):

A zis s3 mini si nu s3. "Samsung Galaxy S3 Mini" asa scrie mai sus.
In caz ca nu ai fost atent, ghinion. In caz ca nu stiai, s3 mini are o panarama de procesor. Htc one de 1.5 ghz foloseste un dual-core s4, care la matematica spre exemplu e chiar peste s3(exynos) sau tegra 3.

| Gabi05 a răspuns (pentru sltlp):

Mda scuze nu am vazut de s3 mini.

Răspuns utilizator avertizat