| Paul_Stanley_1993 a întrebat:

Buna TPU m-am asezat din greseala pe tableta mea si s-a crapat ecranul si cand am deschis-o nu mai puteam da cu degetul pe ea, gen sa o deblochez,dar ea in sine merge, o pot aprinde.Ce pot sa fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

In afara de a schimba partea de touch screen (la unele cu ecran cu tot), poti incerca un cablu USB OTG cu un mouse.

3 răspunsuri:
| Paul_Stanley_1993 explică (pentru Radu284):

Ok mersi.

| Paul_Stanley_1993 explică (pentru Radu284):

Si merge sigur cablul usb otg cu mouse? Sau la unele nu merge/

| Radu284 a răspuns (pentru Paul_Stanley_1993):

Nu stiu, teoretic ar trebui sa mearga, dar probabil ca depinde si de versiunea de android, hardware, etc. Incearca si vezi, un cablu OTG nu e asa scump, si oricum il poti folosi si la alte chestii, e un cablu bun de avut in casa.