| xoBiia a întrebat:

Hei, TPU. Sora mea a calcat din greseala pe tableta, iar acum apar niste dungi pe ecran. adica nu mai merge, dar nu are ecranul crapat. daca e in garantie, cei de acolo o repara gratis sau trebuie sa platesc ceva?

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

O repara gratis, dar sa nu le zici ca a calcat cineva pe ea. Le zici ca ai aprins tableta si au inceput sa apara dungile astea.

| xoBiia explică (pentru Sn4k3):

Ok, multumesc :*

| Iunix a răspuns:

Dacă a călcat pe ecran nu o repară gratis. O repara gratis doar dacă ecranul se „ strica " în condiții de utilizare normală. Adică repara ecranul gratis doar dacă acesta se „ strica " singur, fără să o scapi pe jos etc.

| xoBiia explică (pentru Iunix):

Inteleg, mersi.