| Jikakati a întrebat:

BUNA TPU.
Ma pasioneaza jocurile si as dori sa imi creez propriul joc.Caut o echipa de aprox. 4-5 persoane cu care sa lucrez.Am experienta in unity3d, 3ds max etc.
Cerinte: sa ai experienta cu un game engine( de preferat unity3d)
Posturi: Caut designer
Caut programatori(sa se priceapa cat de cat la programare). Caut scenaristi care sa pune in scena jocul.
Acum.....nu o sa existe un salariu.Fiecare o sa primeasca un procent din castig in functie de cat munceste sau cat de util e.(nimeni nu poate primi mai mult de 50% din castig)
ATENTIE:Nu caut sefi care sa se ocupe de totul.Este ideea mea de a face un joc.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mai bine iti faci tu majoritatea ca pe TPU nu ai sa gasesti prea multi cunoscatori(vezi poate mai gasesti info. pe lynda)

| Cozzmy13 a răspuns:

Pune aceeasi intrebare pe Softpedia. Eu te pot ajuta doar cu Grafica, insa depinde ce fel de joc vrei.

| Jikakati explică (pentru Cozzmy13):

Cum te pot contacta? In ce aplicatii ai experienta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E mult de munca pentru un joc, si e nevoie de ceva mai mult de 4-5 oameni (bineinteles daca vb de un joc serios). Un joc serios are nevoie de o echipa intreaga.

iar partea cea mai importanta e programatorul, ai nevoie de un programator cu experienta serioasa in asa ceva, mai ales daca vb de programare grafica. Un programator care se pricepe cand de cat nu te ajuta cu nimic, iar cei buni si cu experienta nu vor pierde timpul cu asa ceva cand pot lucra pe bani frumosi.

Si da ai nevoie de un "sef" care sa se ocupe de proiect, un sef care sa fie tehnic, sa intelega ce se intampla acolo si sa fie capabil sa pun cap la cap toate lucrurile.

Nu vreau sa te dezamagaesc, dar programarea unui joc nu e chiar asa o joaca daca imi permiti jocul de cuvinte happy

| DreamRex a răspuns:

Sunt incatat de faptul ca in Romania exista astfel de persone care sunt pasionate de aducerea la viata a unui joc. Ce vrei tu sa faci este un lucru foarte greu, dar nu-ti pierde speranta. Daca chiar esti pasionat continua sa exersezi in continuare, echipa noastra este in dezvoltre si suntem in cauture de tineri pasionati. Cauta peste cativa ani R&A si noi iti vom asigura un viitor in lumea gamingului.

| Moldoveanu_Andrei_1993 a răspuns:

Eu ma bag
Am experienta de design in Blender
Am folosit ca Engine Unity3D
Si chiar mi-ar placea sa colaboram