| costeaboy a întrebat:

merita de facut upgrade de le Intel e5300 la Intel e7500, sau e 8400?

7 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Nu,daca vrei cu un adevarat un upgrade mergi pe un core 2 quad 9000 si ceva si atunci o sa simti diferenta! Dar tin sa cred ca ai o sursa slaba ar trebui sa iti iei una mai buna!

| Butters a răspuns (pentru alexboss2020):

1. Q6600 este mai bun decât un Q9000, cel puțin în mai toate benchmark-urile.
2. Din câte știu eu, Q9000 este pentru laptopuri laughing

| alexboss2020 a răspuns (pentru Butters):

Mai citeste odata inainte sa scrii! Am spus un q9000 si ceva nu am spus q9000, in categoria q9000 si ceva este q9450, q9550, q9650 etc care sunt mai bune decat q6600!

| Butters a răspuns (pentru alexboss2020):

My bad happy Aici ai dreptate, atât că prețul este dublu. Scuze de greșeală.

| alexboss2020 a răspuns (pentru Butters):

Sau un i7 coffee lake dar deja daca vrei si cu zahar platesti si mai mult!

| randomgui a răspuns:

Procesor din 2008, nu ii faci upgrade asa, schimbi tot pc-ul inclusiv pocnitoarea de aia de sursa

| Butters a răspuns:

Dacă dorești doar să schimbi procesorul pe un calculator mai vechi, pe socket de 775 ai putea alege un Q6600, e quad și ai cache mai mare la el.