| CreEppY a întrebat:

mi-am bagat si eu niste moduri pe minecraft 1.5.1 in multimc.Problema e ca de fiecare data cand incep o lume noua sa creez, imi zice ca The ForgeModLoader state engine has become corrupted. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| Cata_Catii_1997 a răspuns:

Pai frate am patit si eu asta ai pus prea multe moduri mai scoate din ele sau din vina pc tau nu poate minecraftu sa se deschida.

| Frewp a răspuns:

Poti pune cate moduri vrei pe minecraft dar se intampla de obicei ca unele moduri sa fie instalate gresit sau ca unele moduri sa nu mearga ele ca moduri sau sa nu mearga combinate cu alte moduri

| Cumintel a răspuns:

Gresiti amandoi!
Nu conteaza cate moduri ai sau ca nu se potrivesc modurile intre ele.
Conteaza si ce modloader ai.
De exemplu eu nu mai am modloader si am magic launcher.
pe Magic launcher functioaneaza orice mod in afara de modurile de pe minecraft 1.2.5 si 1.0.0
Pe mod loader nu functioneaza modurile de pe minecraft 1.6.1, 1.6.2, 1.6.3, 1.6.4, 1.6.7, 1.7.1, 1.7.2, 1.7.3, si 1.7.4.

| DragonValley200 a răspuns (pentru Cumintel):

Ba, mie imi merg bine modurile de 1.6.4 si au si restul dreptate unele moduri folosesc acelasi ip pentru iteme si se suprapun trebuie sa citesti eroarea si sa ai grija la folderu de configurari pentru ca modurile raman practic acolo si dupa ce le scoti din folderu de moduri.

| roncewsz a răspuns:

If you need a good guides to install forge go here: http://www.minecraftprime.co.uk/2017/08/minecraft-forge-api.html

| jlooslm a răspuns:

Http://www.minebien.com
Utilisez ce site pour télécharger minecraft forge
la dernière version disponible sur 1.12.2 et 1.11.2, sera bientôt disponible le 1.13