| dragosD1999 a întrebat:

Bună TPU, mi-am cumparat un laptop Acer aspire E15 din domo,l-am deschis am instalat tot,mergea,l-am inchis iar astazi cand l-am deschis imi cerea parola.
Nu mai stiu parola,ma poate ajuta cineva? va rog, dau funda!

3 răspunsuri:
| Daktary a răspuns:

Nu este nici o parola cand zice de parola dai enter si merge

| cotinel a răspuns:

Salut,
O sa fie foarte greu insa uite in detaliu cum ar trebui sa procedezi:
1. Porneste calculatorul si apasa F12 sau F8.
2. Apoi ar trebui sa iti apara un ecran pe care sa poti selecta ''Safe Mode'' (de obicei acesta este primul.
3. Dupa aceasta laptopul se va loga si tu vei avea de ales pe ce cont sa intri acolo vei selecta ''Administrator''
4. Dupa care trebuie sa mergi in Start -Accounts si sa iti faci un ''User'' nou
5.Trebuie sa stergi contul vechii (cel cu parola))
6.Reporneste laptopul & enjoy

| passionlipsss a răspuns:

Daca ai Windows 8 trebuie sa il reinstalezi. Daca nu intra de pe un alt device pe Microsoft si vezi cum iti poti recupera parola.