| Skilline2012 a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung Galaxy Ace S5830. Nu are java, dar am auzit ca se poate instala. Cum instalez java in acest telefon si de unde il iau. Cer raspuns de la cineva care a facut acest lucru, sau este expert in domeniul acesta.
Multumesc anticipat!

Funda!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

I want you to understand that unlike Nokia, you cannot directly install games by just copying an installing on the memory card and just execute them in order to make it work on a Samsung mobile phone.
You will have to install it using your phones browser. Yes and when I mean browser, it means you’ll have to do it through browsing the internet through your phone. Even wap works.
Here’s the procedure. First you need a computer with internet connection and browse on your computer and go to http://mobiles24.com and register. After you have created your own account, you can now browse the site and search for applications and games you want. If you already have your choice, there is an option below the specified program of choice on how to download it. Please choose "download the game on my phone" and a procedure appears on how to download it using your phone’s browser. |If you follow it correctly, you should be able to install a java program into your phone. Be careful because some programs you have downloaded might not work properly, be sure to remove it immediately if something unusual is observed after the installation….

TRADUCERE :
Vreau să înțelegeți că, spre deosebire de Nokia, nu puteți instala jocuri direct doar prin copierea şi instalarea pe cartela de memorie și doar le execută, în scopul de a face să funcționeze pe un telefon mobil Samsung.
Vestea bună este că Samsung lucreaza cu java. Dar aici e șmecheria.
Va trebui să-l instalați folosind browser-ul telefoanelor. Da, și când spun browser, aceasta înseamnă că va trebui să-l instalezi prin navigarea pe internet prin intermediul telefonului. Chiar şi wap functioneaza.
Aici e procedura : În primul rând ai nevoie de un calculator cu conexiune la Internet și apoi „navighezi" prin calculatorul tău și mergi la http://mobiles24.com și te înregistrezi. După ce ați creat propriul cont, puteți naviga acum site și dai căutare pentru aplicații și jocurile pe care le doreşti. Dacă aveți deja alegerea făcută, există o opțiune mai jos de programul specificat/ales cu privire la modul de a-l descărca. Va rugam sa alegeti "download jocul pe telefonul meu", și apare o procedură cu privire la modul de a descărca utilizând browserul telefonului. | Dacă îl urmați în mod corect, ar trebui să fie în măsură de a instala un program java în telefon. Fii atent, deoarece unele programe care le-ați descărcat ar putea să nu funcționeze corect, asigurați-vă că l-aţi şters imediat dacă observaţi că ceva este neobișnuit după instalare...

SURSA : http://www.ambruceli.com/......le-phones/

| Skilline2012 explică:

Ce intreb eu ce imi spui tu bursuc...