| cinevaoarecine a întrebat:

Mi-am luat o banda led si cand vreau sa fac o poza sau o filmare imi apar niste dungi colorate pe ecranul telefonului. Stie cineva daca se poate repara?

Răspuns Câştigător
| viavo a răspuns:

Daca indiferent in ce mediu de luminozitate faci poze si se vad dungile, poate fi o defectiune a camerei, dacanacele dungi apar doar cand filmezi sau fotografiezi ledurile, este vb de frecventa. Ce ai putea sa incerci, este sa vezi daca poti sa schimbi frecventa din setari la camera video.

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Cum ar fi daca ai pune o poza undeva, sa vedem si noi exact despre ce e vorba?