| Dorten a întrebat:

Bună TPU, nu de mult am cumpărat un laptop nou, Lenovo legion https://www.emag.ro/......DKBLGKBBM/ La rewiuvuri toată lumea spune că merge forate încet, de accea trebuie neapărat un ssd m.2. Asta am înțeles... Însă ma puteți ajuta cu câteva ssd uri bune? Un brand bun, in jur de 250 GB. Si sincer nu știu unde întra ssd ul. Am avut un laptop dar la aia am scos dvd-ul am pus un Rack, dar laptopul nou nu are dvd rom. Are cumva slot pentru ssd?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Un SSD extern pe un USB 3.0 va zbârnâi

32 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns (pentru RAY):

Si in ordine a urmat conversatia:

- Unii înlocuiesc HDD cu un SSD. Cred că făcând asta, pierzi garanția

- Nu pot cumva atașa prin USB / USB type c un ssd?

| RAY a răspuns (pentru sierra1):

Hardul extern= pentru date, un windows se instaleaza pe hardul intern, ai instalat windowsul pe un hard extern?