| AdycuThebest a întrebat:

Buna TPU...nu stiu cum se chimba parola la yahoo mesenger...ma ajuta cineva va rog;*

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Http://ro.yahoo.com/ -> sign in -> id-ul si parola -> mergi cu mouse-ul pe "buna... (numele tau) -> editare cont -> tastezi din nou parola -> change your password -> current passwors: parola actuala, new password: parola noua, re-type: o introduci din nou -> save

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi dacă te ajută:
http://www.videotutorial.ro/? p=378

| alexxis0712 a răspuns:

Te Ajut eo.Intrii pe mess.Te duci sus acolo in bara aia mica unde scrie Messenger > selectezi my account info.Te pune sa pui parola apoi iti intra in account information. acolo cauti change password. asta e tot funda?

| Lorenuta2000 a răspuns:

Intri pe mess si sus de tot dai click unde scrie messenger, apoi in lista care apare click pe my acount info. Ti se va deschide o pagina de internet de unde intri pe mail cu parola actuala. Vei ajunge la o pagina pe care sunt mai multe lucruri pe categorii. La categoria sign-in and security vei gasi change your password. Click pe el si mai departe e simplu. Mult noroc;-)
P.S. Daca nu te descurci da-mi mesaj si iti explic mai detaliat.

| Pişcoţica a răspuns:

Buna:)

deci:

Cum ai intrat pe yahoo messenger, in bara de sus, ai acolo: Messenger, Contact etc. intrii la messenger, dai pe My account Info -> iti bagi parola in dreapta -> Apoi la sectia " Sign-In and Security ", apesi pe " Change your password ", introduci parola veche (actuala) apoi parola cea noua, pe care o intoduci inca o data (pentru verificare)

Daca nu te descurci, poti intra aici :

http://bebesmen.blogspot.com/......yahoo.html

Baftaa! Pişcoţica!

| xXAn0nymXx a răspuns:

Intri pe mail.yahoo.com si unde scrii id si parola mai jos scrie am uitat parola si dai acolo si iti introduci datele pe care ti le cere sau intri pe messenger si schimbi de sus din bara de meniuri fara nicio alta problema

| bozoglud a răspuns:

Da..intri pe google pe yahoo. dupa intri pe cont si pe email.dai sus in stanga pe acoount info si de acolo o sa vezi. apare parola de schimbat