| alexandrei7777 a întrebat:

Placa mea video(graphic card) este Ati Radeon Mobility 5470 dar in device manager, dxdiag si GPU-Z imi apare Standard VGA Graphics Adapter.
Cum rezolv asta? Exista o solutie?
OS-ul meu e Windows7 32 bit.
Laptop-ul e notebook, Hp Probook 4525s.

11 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Probabil pentru ca este laptop, nu ai ce sa faci. Si nu are nici o treaba cu performanta daca arata numele sau nu.

| K0sti a răspuns:

Instaleaza-ti nene driverele...aoleu!

| alexandrei7777 explică (pentru K0sti):

Sunt instalate drivere-le dar tot imi apare Standard VGA Graphics.

| K0sti a răspuns (pentru alexandrei7777):

Sa crezi tu ca sunt instalate, daca erau nu aparea Standard VGA Graphics.

| alexandrei7777 explică (pentru K0sti):

Am Ati Catalyst ca driver instalat dar in driver manager apare acelasi Standard VGA Graphics.

| K0sti a răspuns (pentru alexandrei7777):

Ma neica, Ati Catalyst e doar control panelu'! Instaleaza driverele si lasa gargara! Driverele sunt separate de Catalyst! Numai daca iei pachetul complet contine si driverele! Ceea ce la tine nu se intampla!

| alexandrei7777 explică (pentru K0sti):

Http://postimg.org/image/t334gqx7p/
http://postimg.org/image/hkhqowdg1/
http://postimg.org/image/y1v890qed/
E bine ce imi apare? Imi apare doar seria nu si numarul.
Ce ma fac in legatura cu numarul? Cum il pot primi?

| K0sti a răspuns (pentru alexandrei7777):

Numarul de la pantofi, care numar? Parca ziceai ca ai driverele instalate...cum e?

| alexandrei7777 explică (pentru K0sti):

Nr.5470.Acest nr.Le-am instalat, acum ce ma fac?

| K0sti a răspuns (pentru alexandrei7777):

laughing Fa-te mic si dispari! Tu ai ceva in capul ala al tau? Ce te pasioneaza 5470?
Tu nu vezi ca e 5000 series, adica toate modelele seria 5000!