| Durky a întrebat:

TPU.
Am o problema care de doua zile tot nu reusesc sa o rezolv.
Am un laptop HP Pavilion dv6 cu windows 7 32bit instalat pe el, am instalat toate driverele necesare pe el prin programul slimdrivers, si problema e urmatoarea, in Device Manager la Display adapters arata asa:
(!) AMD Mobility Radeon HD 5000 Series
Standard VGA Graphics Adapter
Am instalat toate driverele posibile de pe net si degeaba, acel AMD Mobility nu se instaleaza deloc, in unele locuri imi arata ca nu am placa video deloc in altele in apare ca am una de 16mb 8bit, la rating in windows imi arata 1 in directia placi video.

Nu stiu ce are si nu stiu cum sa fac, are procesor amd athlon II dual core 2. 2Ghz, 4Gb ram, cred ca este imposibil sa aiba o placa video asa mica sau nu stiu cum si ce are.

Sper sa ma puteti ajuta, multumesc!
dau funda!

3 răspunsuri:
| CosmiinTezeu a răspuns:

Sfatul meu este sa descarci aida64 sau everest pe urma te duci sa vezi ce placa video ai, copiezi denumirea driver-ului si cauti pe net tu manul. O sa dureze putin dar o sa merite efortul

| Durky explică (pentru CosmiinTezeu):

Mersi pentru ajutor dar tot nu merge, am instalat aida64, am gasit numele original al placii video, am descarcat driverul si tot degeaba.

| CosmiinTezeu a răspuns (pentru Durky):

Ai un team wiever si ceva de contact? Poate te pot ajuta