| Radeas1 a întrebat:

Sa trec la subiect. La birou, am un PC vechi de tot pe care sefu' nu vrea sa il schimbe. Are 64 mb ram (Pentium I) si procersor de 900 mHz. Are Windows 95 si MS office 97. Datorita faptului ca maine cautam discheta si CD-ul de pe vremuri (ah, acum imi amintesc cand aveam aproapre 7 ani si vedeam cum mi se face minunatia de 95, ce vremuri), pentru ca e plin de virusi. De pe XP-ul meu curat SP2 (retrag cuvintele de lauda pentru vista si 7, ca... dupa cateva zile nu se miscau bine pe 1 Gb RAM) nu ia virusi cand bag un CD in el, dar nici nu cred ca vreti sa stiti din ce surse ia CD-uri si stickuri (de aia pe PC-ul meu de acasa DOAR ARD CD-uri si nu bag CD-uri de la birou in el. Vreau un antivirus bunicel (nu conteaza support-ul si update-ul si cat de vechi e (merge si daca e trial ca il rezolvam noi cumva) ca sa nu mai intre herghelia de virusi in el.
Recomandari?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://download.cnet.com/......23515.html Cam astea sunt pentru win 95, daca doresti poti descarca norton sau sa scanezi on line cu eset scan.

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Nu vrei sa afli cum e cu antivirus pe 64mb ram straight face

| firstboy a răspuns:

Am avut un antivirus foarte bun pe windows 7 se numeste avast si mi l-a recomandat un inginer in it, la un moment dat mi-a venit sa-l sterg si nu l-am mai putut instala, iar acum am bit defender destul de bun e free
Iti recomand sa iei avast full pe 30 de zile ca mod de testare si nu ai cum sa-l virusezi dupa care atunci cand expira il iei free si e foarte bun si atunci cand e free.
Bafta!