| MIB a întrebat:

sper sa ma pot face inteles.
Vreau sa creez un site de tip "library", cu rolul de a lista downloaduri (niste arhive ZIP si RAR), dar nu este nevoie ca downloadurile sa fie stocate pe acel server, le am stocate pe un alt server, sa-i zicem X; vreau doar ca acel site pe care vreau sa-l creez sa contina numai linkuri catre downloadurile stocate pe serverul X. Am cautat "create a free website" pe Google de mi-au sarit ochii si inca n-am gasit exact ce cautam. Deci, vreau sa fie un site....de downloaduri (n-a sunat prea academic, stiu), dar NU trebuie ca serverul sa stocheze acele downloaduri, trebuie doar sa contina linkurile catre acele downloaduri, care sunt stocate pe un alt server, prin urmare, eu practic nu am nevoie de spatiu de stocare pe acel site, ci doar de bandwidth nelimitat si eventual posibilitatea sa adaug un header/footer.
Daca credeti ca stiti unde as putea sa-mi creez un astfel de site, lasati niste idei aici.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| MIB explică:

Multumesc de raspuns, nu mai e nevoie, am gasit ceva la nation2.com
M-am cam "luptat" pana am gasit un template bun. Am gasit unul interesant, dar cand dadeam zoom in browser sau daca accesam siteul de pe un display mai mic, toate elementele se...dezaliniau, se creea un haos, si asta pentru a nu fi nevoit sa faci scroll pe orizontala, cica ar fi un design mai "modern" la web 3.0 da eu zic ca-i inutil si strica siteul cand, repet, faci zoom sau il vizitezi de pe un monitor ceva mai mic. Asa arata template-ul care voiam sa il folosesc: http://softogfhsf. nation2.com/index.php? page=1373894428 daca dai zoom se vede cum nimic nu mai e la locul lui si la un moment dat headerul se turteste...halal element de modernism.
Pana la urma am ramas pe nation2.com si am ales un alt fel de template, categorie web 1.0 si asta-i siteu (nu ca vreau sa fac reclema): http://fsklibrary. nation2.com/
Cu template-u asta totul ramane asa cum am stabilit eu, nimic nu se imprastie. Cate-odata, vorba aia...old is gold...

| Buutu a răspuns:

Din ce ai spus văd deții niște informații despre asta, îți recomand să descarci platforma worrdpress, să faci mici modificări la header și footer.
După caută o temă care să îți placă restul e simplu!