| AnMa a întrebat:

Buna TPU
Stie cineva cum se schimba fundalul in PowerPoint 2003 pentru ca la scl lucram cu ala si habar nu am cum se foloseste straight face adica am luat o img laughing am dat copy si paste si am extins-o pe toata pag dar dmna. prof a zis ca nu se face asa straight face ma rog laughing se da click dreapta si nu stiu ce... va rog frumos, ma puteti ajuta?
Multumesc anticipat
(Nu e tema ca si asa am primit nota laughing dar vreau sa nu raman proasta... am obs ca nu avem voie sa punem intrebari ca sa ne ajutati la teme big grin )

Răspuns Câştigător
| DaftPunk a răspuns:

Asta cautam si eu si am gasit.
Iti explic prin pasi:d
1.Dai click de dreapta acolo si alegi Background.
2.ti-a aparut o fereastra mica in care are:"apply, apply all, cancel" etc.
3Vazi ca acolo putin mai jos sub imaginea aia mica este o sageata de aia care se deschide...
4.Selectezi Fill effects...
5.Tia aparut o alta fereastra si selectezi "Picture" de acolo de sus...
6.Dai select picture...iti alegi ce imagine vrei ca fundal si gata...
7.Dai OK din dreapta sus a ferestrei...
8.Iti faci prezentarea powerpoint...
9. imi dai mie funda.

Sper ca ti-am fost de ajutor...
Daca nu ai inteles ceva uite id meu: gabytzyxxl2008

1 răspuns:
| metalheart a răspuns:

Pai undeva sus scrie Forma.dai acolo și iți alegi ce vrei tu.succes!