| hmadal a întrebat:

stiti careva cam cat ar costa un telefon nokia x2 adus din china ma refer daca las cumpara din China cam ce pret ar avea (funda ) merci :*

2 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

TheMaster01 - vorbesti prostii.

1. Ar trebui sa ai acces la fabrica din China, ceea ce e cam foarte greu, datorita regimului politic si al politicii companiei - aia or sa prefere sa bage cateva containere de telefoane decat sa dea cate 1-2 la orisicare se trezeste ca vrea.
2. Ca sa aduci ceva din China se plateste "vama". De ce? Pentru ca aceasta mareata tara nu este membra U.E. Iar acea taxa de vama este suficient de mare incat sa te faca sa iti treaca dorintele astea.
3. Apoi ai shipping-ul (taxele de transport). Daca isi imagineaza cineva ca o sa coste transportul cat dai la FanCurier, se inseala amarnic.
4. Mai continui?

| TheExpert01 a răspuns:

Pai 1 telefon Nokia din china depinde de care complex in jur de 5 mil normal in jur de 3 mil +transport vreo 70 80 lei max 150 lei funda?