| Ane14yrs a întrebat:

Știe cineva cum pot să-mi recuperez un cont de yahoo, la care i-am uitat parola, dar îmi cere numărul de telefon dar nu-l mai am pe ăla? Chiar nu se poate face nimic?

Ps:Am un cont de Facebook pe e-mailul ăla și nu-l mai pot recupera pentru că trebuie să confirm ceva prin e-mail.

6 răspunsuri:
| TheCrusader a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu cineva de la Facebook sau yahoo. Explica-le situatia si poate ar putea sa te ajute. Incearca sa contactezi Facebook mai intai pentru ca sunt destul de sigur ca iti pot rezolva problema pentru ca ar putea sa iti verifice poza de buletin si cu pozele de pe cont si iti pot verifica identitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai poate face nimic, Ei nu mai au customer service de ceva ani, happy am patit si eu cu un cont, si culmea, eu ii stiu parola si am avut cont de amazon de 6 ani acelasi, inregistrat la medic, multe chestii. Zice ca a fost accesat din alta tara, dar eu il folosisem. Si cand sa caut pe net, vad ca au inchis yahoo messenger si suportul clienti. A mai ramas decat un forum, ai putea intreba acolo.

| ziftode a răspuns:

Faci conturi PUR FAKE, si apoi plangi sa le recuperezi
aici nu e locul potrivit, trebuie sa dai niste bani la Mafalda, ca poate iti GHICESTE parola... uitata!

| ziftode a răspuns:

PS, acum, dimineata am alte idei
1. un hacker capabil sa, sparga yahoo NU o sa isi riste pielea in vecii, vecilor, AMIN, doar ca sa te ajute pe tine sa recuperezi un cont

2. soarta ti-a facut un bine, RILI, yahoo e de ultimul rahat, din toate punctele de vedere, nu o sa uit niciodata cum nu dadea nici o eroare dar nu ajungeau mail-urile de la yahoo gratiz, la yahoo platit, si nici invers, iar asta era topul de tampenie... ca au schimbat politica in ULTIMA PARANOIA IMBECILA, asa ca prefera mai bine un mail sa nu ajunga deloc, decat sa fie spam, asa ca hai sa ne k.k.m pe clienti!

3. ma indoiesc PROFUND ca numai telefonul e singura solutie de recuperare, poti sa recuperezi si cu alte date, personale, pe care daca nu le mai stii, e clar ca, contul tau e fake (nu am aruncat cu, cuvantul fara sa il consider)

| Ane14yrs explică (pentru ziftode):

Ce conturi fake măi? laughing) era contul meu de Facebook, îl am de *** 5 ani, și faza era că mi-au cerut să îmi schimb numele în cel real cică, dar era cel real, nu am băgat de seamă și mi l-au închis.

| Ane14yrs explică (pentru ziftode):

Eu nu înțeleg de ce îmi spuneți că contul meu e fake laughing)) care? Nu am niciun cont fake, și e-mailul ăla de yahoo îl am de ani buni, de aia nu mai știu ce nr de tel am. Fb-ul ăla care mi-a fost închis, la fel. Îl am de 4-5 ani