| bogdyi a întrebat:

Un hdd extern poate fii bootabil? Adica pentru. cei care nu prea stiu "poate fi pus windows-ul pe el si sa mearga?"

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Daca este setat din bios pe primul loc butarea pe USB atunci da.

4 răspunsuri:
| GoodGuyDorel a răspuns:

Nu sunt sigur, adica ai putea sa bagi pe el o versiune de windows care poate fi instalata, de fiecare data in cand il muti pe alt calculator, fara ca ea sa fie nevoita sa fie stearsa dar, nu prea cred ca va rula windowsul direct de pe HDD, fiindca nu-i asta treaba biosului?

| bogdyi explică:

Eu nu vreau sa mut hdd delock,
teoretic merge orice windows nu?

| bogdyi explică:

Merge mai greu daca ammai multe chesti pe usb?

| cine11a a răspuns:

Merge. dar trebuie sa-l setezi sa buteze pe el. (bios)