| lixu16 a întrebat:

Va cer din nou o parere: aceasta placa videoPlaca video Palit Daytona nVidia GeForce GT440, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E este ok pentru un sistem amd phenom 2x2 545 3.1 Ghz ram4 GB ddr 3placa de baza Asus M4A785T-M?
Adica vreau sa stiu daca se merita sa o pun pe acest sistem ca sa ma pot juca ok macardaca nu super ultimele jocuri aparute fifa13 pes 13 most wanted 2012 etc.
Ce parere aveti? ps. nu sispun de un buget mai mare pentru placa iar Ati nu mai vreau ( am avut si nu mai imi trebuie!)
Multumesc anticipat si va rog cine poate sa ma sfatuiasca si pe mine.

Răspuns Câştigător
| PolBoss a răspuns:

Placa video e buna poti juca pe ea jocuri recente.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai in bugetul ala nu mai ai variante. mai mult de un radeon 6770(daca te poti intinde) nu iti recomand, deoarece te va limita procesorul.

| Intruder19 a răspuns:

E o placa de performante medii.Pe rezolutii mici nu o sa ai probleme cu jocurile aparute, o sa le poti juca pe detalii medii/inalte.

| lixu16 explică (pentru Intruder19):

E mult sub un GTS450 ca performante? s apropie macar? Multumesc.

| śĩĿṽịṻ a răspuns:

Este foarte bun pc-ul, ia-l