| lixu16 a întrebat:

Buna TPU
Va rog sa imi dpuneti si mie unde trebuie sa intru ca sa vad in ce format este un film? ( divix avi etc)? Trebuie sa scriu cateva filme pentru un dvd player si vreau sa fiu sigur ca acel dvd citeste formatul filmului.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| xgamerz a răspuns:

Divx si avi sunt aproape aceeasi treaba happy cred ca asta NU iti era clar...
K sa apara direct pentru. orice gen/fel de fisiere. O sa iti apara asta:
Exemplu:
Avatar.avi
Batman.mpg
Fifa08.iso
New text document.txt
Google Chrome.exe
Winamp.exe etc.
Dupa cum vezi o sa apara toate extensiile fisierelor, la toate genurile de fisiere, pentru. asta trebuie sa urmezi pasii:
In Windows XP:
- te duci la Start | Settings | Control Panels | Folder Options
- selecteaza View tab
- debifeaza "hide file extensions for known file types"
- Click OK si gata

1 răspuns:
| AlexandruVlad432 a răspuns:

Salut, dai click dreapta pe film, apoi Proprieties, apoi te uiti la "Type of file" si verifici extensia. Succes!