| Randal a întrebat:

veau sa imi spuneti cei care stiu cu ce program se fac videoclipurile astea https://www.youtube.com/watch?v=24vc3JvkT_c.cum pot face dupa ce ma filmez sa pun in spate o imagine sau altceva? ca in exemplu de mai sus.multumesc frumos si funda la cel mai bun raspuns :)

Si daca imi puteti si explica cum as putea sa o fac :D

Răspuns Câştigător
| Lothar a răspuns:

Orice program de editat video..chestia aia e cel mai usor lucru pe care l poti face
Incearca Sony vegas si after effects
In Sony modelezi videoclipurile, schimbi imaginea tai din el maresti unele imagini, in AE creezi efectul 3d pui cadrul si etc.
El de fapt probabil e intr o camera goala, tot ce are in spate e din AE
Nu pot sa ti explic cum faci ca oricum nu ai sti, de aia trebuie sa te gandesti bine daca vrei sa te apuci de chestia asta sau nu pentru ca trebuie sa ti dedici foarte mult timp
http://www.videocopilot.net/
Cauti tutoriale aici si faci orice

| Randal explică (pentru Lothar):

Nu poti sa imi explici putin? sau da-mi niste linkul-uri cu tutoriale ca eu unul sincer nu stiu cum sa caut.

| Lothar a răspuns (pentru Randal):

Site ul pe care ti l am dat contine orice lucru care poate fi facut cu ajutorul unui program de editat.
http://www.videocopilot.net/tutorials/
De ex: dai scroll in jos cauti 60.The healer, dai view. apoi watch
Daca tu vrei sa faci un efect 3d cum e in video ala la inceput, cauti ceva legat de 3d
Pe site e explicat tot, iti arata pas cu pas tu trebuie doar sa ti dedici timpul antrenamentului, normal ca la inceput ti se pare chineza