| costeaboy a întrebat:

vreau sa achizitionez un ssd de 120 gb, am 2 variante, adata su 650 sau Kingston a 400, am auzit unele pareri precum ca adata se incalzesc rau si da erori,iar Kingston are viteza mica, asa ca mam hotarit sa dau intrebarea aici pe TPU. va multumesc.

4 răspunsuri:
| costinvlad a răspuns:

Corsair, Gigabit, Silicon Power, Good Ram etc trebuie minim 400-450 mb scriere iti dau eu un link.

| Uvox a răspuns:

Am adata de peste 6 ani, nici nu mai stiu ce versiune e (128G) si nu a dat niciun rateu pana acum. Si f.f.f.multe ore la activ. Îl mai restartez ocazional după update'uri. Tinand cont ca sunt relativ ieftine, nu m-as complica la ceva mai scump. Viteza e super ok.

| Uvox a răspuns:

Am aflat. E aData SP900

| costeaboy explică (pentru Uvox):

Aleas mai reusite si mai rapide fata de su 650, acolo e mlc, aici e tlc.