| costeaboy a întrebat:

vreau sa imi cumpar un antivirus,care e mai bun,kaspersky antivirus simpla, sau eset smart security? sunt cam la acelasi pret.

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Din experiență îți recomand Bitdefender Total Security sau orice altă versiune bitdefender, dar nu cea free. Eu am folosit, pentru o perioadă mai îndelungată Avast ( nu-l recomand din „ n " motive ) și Bitdefender. Deci nu am folosit Kaspersky sau Eset, prin urmare nu-ți pot recomanda unul din ele fiind în necunoștință de cauză. Dar, dacă vrei neapărat am văzut pe mai multe site-uri, chiar și pe site-ul celor de la Bitdefender că Kaspersky e destul de bun, având o rată de detecție mare. De Eset nu s-a pomenit nimic în acel clasament cu cele mai bune programe antivirus, mai ales în top 3. Pe primul loc ar fi Bitdefender.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu da banii pe prostii, ia bomboane la copii!
https://www.av-comparatives.org/
https://www.av-test.org/en/
P.S. Daca vrei musai sa arunci banii pe unul premium, ia BitDefender, ca sunt de-ai nostri si nu degeaba il utilizeaza niste milioane de indivizi si corporatii in strainatate.

| darrio2007 a răspuns:

Bitdefender.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Depinde ce pc ai daca ai HP norton e foarte bun

| costeaboy explică (pentru BostanDaniel1974):

big grin