| WeAreSmart a întrebat:

De ce lumea in loc de (exemplu) Eset Smart security aleg Nod32?
Smart security nu e mai bune decat Nod32?
Sau in loc de kaspersky One aleg Kaspersky antivirus!
Ce anume face lumea ca sa aleaga veriunea mai simpla?
Si acum nu stiu Ce sa aleg Kaspersky One sau Antivirus?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Din comoditate spirit de turmă și mai grav ciobănism cibernetic, că de regulă 90% din români sunt ciobani cibernetici adică habar nu au de cum să instaleze un Windows corect ca să nu mai zic de faptul ca ignoră chestii estențiale cum ar fi securizarea datelor și sistemului fie prin soluții antivirus(teoretic protecție practic bancuri de scos banii de pe cei ce cumpăra astfel de programe) sau fură soft la greu crezând că este ceva normal sau că nu este furt fizic dar de fapt e un echivalent și lista continuă. Succes

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

*Tu nu prea vorbeste bine romaneste si te roade grija antivirusului nostru.
Pana la urma, care e intrebarea ta? De antivirusul Kaspersky, am auzit toti, dar ma intreb cine mama dracului a auzit de antivirusul Antivirus!

| danin9 a răspuns:

Pai depinde de gusturi: unii aleg antivirusul ca sai apere putin si ca sa nu-i deranjeze adica la minim de rezistenta, altii aleg antivirusul sa ai proteje foarte bine dar accepta frustrarile care i le aduc antivirusul: updateurile, debifari bifari la setari sa-ti mearga jocul, filmul etc pentru ca le citeste ca pe un virus de si nu e asa, e un progam care nu este inregistrat in baza lui de date (E DOAR PAREREA MEA)