| xXxCoCoxXx a întrebat:

Vreau sa imi instalez windows-ul (XP-sp1) si vreau sa stiu ce programe trebuie sa bag mai intai cum ar fi ca trebuie mai intai Nvidia ca sa mearga bine imaginea. si altele spuneti-mi ce imi mai trebuie intelegeti ce vreau sa spun... si mai exact dati-mi un link de unde pot descarca acele programe si sa imi spuneti ce trebuie sa descarc! pllzz ajutati-ma va rog dau funda!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da de ce sp1 si nu sp3? Asta un aspect. Apoi dupa ce instalezi Windows-ul, primul lucru care se face, se instaleaza driverele. Te duci la producator si le iei. Pentru placa de baza si pentru placa video. Vezi ce placa de baza ai si ce placa video si-ti iei driverele(scrie pe ele). Foarte simplu. Succes!

| horia2012 a răspuns:

Inainte de toate instalezi SP3 pentru
ca o sa ai ceva probleme la instalarea unor programe:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24
Dupa ce-l instalezi, Restart.
2. Instalezi placa video.
(cauti driver-ul pe net dupa placa pe care o ai si XP.)
3. Instalezi placa de baza. Trebuie sa ai CD-ul placii de baza. Daca nu-l ai
cauta pe net dupa placa de baza pe care o ai, driverele.
Spune ce placa de baza ai si ce placa video.

| Andydaniel96 a răspuns:

Http://www.nvidia.com/content/global/global.php placa video o cauti aici
dupa te uiti pe placa de baza a pc-ului si cauti numele ei scrii pe gooogle numele placi de baza si o sa gasesti driverele pentru ea!
bafta e simplu! funda?